Квітень - Путильський ЗЗСО

Перейти до контакту

Квітень

Новини > 2019
26.04.2019

З 22 по 26 квітня у школі пройшов тиждень іноземних мов.
Продемонструвати свої знання та сили з англійської та німецької мали змогу учні всіх класів.
Вікторини, конкурси та змагання проходили у веселій та дружній атмосфері. Школярі продемонстрували неабияку креативність у виготовленні Великодніх капелюшків та віночків, організували виставку стінгазет та презентували проекти про англомовні країни, взяли участь у позакласних заходах.
Дякуємо всім, хто не залишився осторонь.

Пам’ятайте:
  • вивчення мов змушує мозок збільшуватися в об’ємі;
  • іноземні мови рятують від синдрому Альцгеймера;
  • у носіїв двох і більше мов краще розкриті здібності до музики;
  • знавці мов відрізняються багатозадачністю;
  • мови покращують пам’ять;
  • знавці мов краще концентруються.
Тому, якщо хочете розвиватися, – вчіть іноземні мови!
25.04.2019

25 квітня, напередодні чергової річниці Чорнобильської катастрофи, ми згадуємо трагічну сторінку з історії України, яка чорною пеленою окутала всю Землю.
 
Про страшні дні та наслідки найбільшої техногенної катастрофи в історії людства розповіли працівники бібліотеки п’ятикласникам нашої школи. Вражаючі факти, страшні цифри…
 Школярі переглянули тематичну виставку та побачили фото тогочасних подій.
24.04.2019

24 квітня класний керівник Торак А.С. разом зі своїми вихованцями, учнями 5-Б класу, провели виховний захід “Великоднє диво – писанка”. Школярі дізналися багато цікавого про символіку узорів, про значення кольорів та про традиції, які пов’язані з писанками.
У гості до п’ятикласників завітала мати учениці Кери Ірини – Наталія Петрівна, яка провела майстер клас з розписування писанок, адже їх родина вже понад 60 років займається цим загадковим та сакральним мистецтвом.
Кожен з учнів мав змогу спробувати свої сили та проявити талант.
З вірою у перемогу добра над злом, світла над темрявою, давайте розписувати писанки! Христос воскрес!
23.04.2019

Читайте! Читайте! Читайте!
Читайте не поспішаючи, щоб не втратити
жодної краплі змісту книги. Читайте!
Нехай не буде жодного дня, коли б ви не
прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги!
К. Паустовський
23 квітня відзначають Всесвітній день книги і авторського права. Це данина поваги до книг та авторів, адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.
Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.
Символічно, що саме в цей день учні 11 класу та класний керівник Волощук Т.І. відвідали бібліотеку – скарбницю друкованого слова.
Працівники бібліотеки вкотре нагадали, що книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.
На прощання бібліотекарі побажали школярам нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення, і щоб книга була для них справжнім другом і порадником на довгі літа.
18.04.2019

З метою практичної перевірки рівня всебічної підготовки учнів школи з цивільного захисту, зменшення збитків і витрат у разі стихійного лиха, аварій, катастроф, вибухів і пожеж, а також з метою перевірки та закріплення теоретичних знань, умінь і навичок з цивільного захисту та основ здоров’я, набутих учнями протягом навчального року, 18 квітня 2019 року в нашій школі було проведено показовий День цивільного захисту.
У гості завітали представники відділу освіти, молоді та спорту; директори шкіл району, які мали змогу переглянути фрагмент уроку з Захисту Вітчизни на тему: “Засоби захисту органів дихання” (Сирбов Г.Л.), з основ медичних знань на тему: “Надання першої долікарської потерпілим у надзвичайних ситуаціях” (Нікітюк Л.П.). Години спілкування про вибухонебезпечні речовини та бактеріологічну зброю провели зі своїми учнями Грекул М.М. та Кера Н.П.
У перерві між заняттями гості мали змогу переглянути виставку тематичних робіт та плакатів. Парад професій “На варті життя” дав змогу ще раз згадати всіх тих, хто робить наше життя безпечним та спокійним.
Після навчальної евакуації школи представниками служби з надзвичайних ситуацій було проведено виступ-демонстрацію “Дії у разі витоку ртуті” та навчальна рятувально-пожежна операція. Спеціалісти на практиці продемонстрували, як слід діяти у екстремальних ситуаціях та уникнути небажаних наслідків.
Завершенням Дня цивільного захисту стали змагання з медично-санітарної підготовки та військово-спортивна естафета “Рятівник”.
Проведені заходи показали практичну готовність учнів та колективу школи діяти за сигналами оповіщення цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацій.
17.04.2019

17 квітня 2019 року у нашій школі відбулось засідання районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури з проблеми “Підвищення ефективності і якості уроку шляхом впровадження діяльнісного підходу і сучасних форм організації навчальної діяльності”.
Відкрила засідання методист РМК відділу освіти, молоді та спорту Крилата Л.Б., про роботу з фізичної культури розповів директор школи Шемберко В.В.
Керівник методичного об’єднання Александрюк О.В. провела методичний діалог, під час якого вчителі обмінялися досвідом та обговорили проблемні питання з методики викладання предмету.
Заняття з елементами тренінгу “Булінг у школі і як з ним боротися” провела практичний психолог Клим Р.В.
Всі гості мали змогу побачити заняття гуртка з настільного тенісу (керівник Тодосійчук А.Т.) та фрагменти уроків досвідчених педагогів Крилатого Я.М. та Крилатого Л.М.
Під час круглого столу Професійно проведений урок – шлях до якості знань учнів” всі учасники поділилися враженнями від побаченого та окреслили напрямки подальшої роботи.
16.04.2019

Сьогодні в школі традиційне свято “Прощання з Буквариком” нетрадиційно пройшло для першокласників школи. У гості до них завітали аніматори, які організували для малечі справжнє свято з іграми, цікавими завданнями, танцями та розвагами.
Школярі продемонстрували вміння, які здобули за рік навчання, і заслужено були нагороджені медалями та грамотами “Юний знавець Букваря”.
14.04.2019

Наші спортсмени знову порадували нас черговими перемогами.
12 квітня команда нашої школи зайняла VI місце в обласному етапі Всеукраїнської спартакіади серед допризовної молоді. Учень 10-А класу Харь Микола посів ІІ місце в особистому заліку зі стрільби з пневматичної зброї.
13 квітня на чемпіонаті області з волейболу серед юнаків 2004-2007 років народження наша команда стала срібним призером, а учень 9-Б класу Несторяк Максим визнаний кращим гравцем.
А наш тенісист Джуряк Олександр посів І місце в міжнародному турнірі, який проходив 14 квітня у м.Івано-Франківську.
11.04.2019

11 квітня у школі, в рамках акції «Випускник», відбувся профінформаційний захід на тему: “Сучасні професії на ринку праці. Переваги легального працевлаштування”.
Фахівець Путильської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості Алла Горбан познайомила учнів із сучасними та актуальними професіями на ринку праці. Окремо фахівець звернула увагу на професії, які сьогодні затребувані на ринку праці та можливість професійного навчання, щоб набути ці професії і мати можливість офіційно працевлаштува-тися.
Учні випускних класів ознайомилися з перевагами легальної зайнятості; про відповідальність роботодавця за використання дитячої праці та як себе убезпечити від цього негативного явища. На завершення майбутні випускники отримали роздатковий матеріал та переглянули відео-презентацію Легальна зайнятість. Використання дитячої праці”.
10.04.2019

Сьогодні класний керівник Якивюк Анжела Сергіївна разом зі своїми вихованцями, учнями 5-Б класу, організували поїздку до міні-зоопарку, який функціонує при Селятинському лісництві.
Площа звіринця, який був відкритий у 1995 році, становить 3,8 га. Зараз тут налічується більше 16 видів тварин, серед яких є вовк, кілька лисиць, два ведмеді, косулі, зайці, кабан. Майже всі тварини, що живуть у вольєрі, були підібрані в лісі, так як були хворі або травмовані. Усіх їх виходжували працівники лісгоспу і створили оптимальні умови для нормального існування звірів.
Школярі із задоволенням спостерігали за грізними ведмедями та кабанами, милувалися павичами та навіть змогли погладити косулю.
Також учні мали змогу постріляти з пневматичної зброї у тирі Селятинського ЗЗСО.
По дорозі додому п’ятикласники відвідали музей ім. Л.Кобилиці у с. Сергії.
09.04.2019

9 квітня учні 10-А класу разом з класним керівником Софійчук Світланою Дмитрівною відвідали музей Л.Кобилиці у с. Сергії.
Екскурсовод П.Торак розповіла багато цікавого про нашого славетного земляка, який був очільником повстання, названого істориками “гуцульським бунтом”.
Крім того, учням дуже цікаво було побачити народний одяг, чудові вишивані сорочки, рушники, вироби з дерева.
У музеї багато документів, книг, які розповідають про історію нашого рідного краю.
Завдяки екскурсу в минуле учні відчули свій зв’язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і боролися за її свободу.
08.04.2019

Результати соціально-психологічних досліджень показують, що чимало підлітків відчувають депресію, самотність, невпевненість у завтрашньому дні, мають підвищений рівень тривожності, проблеми у стосунках з дорослими та однолітками. За такого внутрішнього стану навіть незначний стрес може призвести до суїциду.
З метою попередження суїцидальної поведіки 8 квітня у школі пройшла виставка робіт на тему: “Життя прекрасне! Безвихідних ситуацій не буває”.
Ствоюючи плакати, учні обговорювали позитивні моменти життя, вчилися концентруватися на позитиві, адже, якщо ми навчимося дивитися на більшість ситуацій з гумором, то нам стане набагато легше боротися з життєвими труднощами.
Потрібно вміти радіти життю, посміхатися щиро, від душі і тоді ця посмішка стане променем світла, добра. Звичайно, цьому потрібно вчитися, адже у кожного з нас попереду таке довге і цікаве життя, яке треба цінувати.
Пам’ятайте: ЖИТИ ЦЕ ЧУДОВО!
04.04.2019

Сьогодні до Путильської філії обласного центру зайнятості на день відкритих дверей завітали учні 9-го класу нашої школи. Захід відбувся у рамках весняного марафону професій у формі цікавої екскурсії, під час якої майбутні випускники мали можливість ознайомитися з секторами районного центру зайнятості та тими функціями, які вони виконують. Також відвідувачі мали можливість отримати детальну інформацію щодо послуг, які надає служба зайнятості зайнятому та незайнятому населенню, зокрема, начальник відділу активної підтримки безробітних Іван Шміляк ознайомив з можливістю професійного навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття. Учні дізналися про професії та навчальні заклади, де можна їх отримати, зокрема такі, як центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, познайомилися з паспортами цих навчальних закладів та описами сучасних професій.
Провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Алла Горбан ознайомила учасників заходу з сучасними професіями на рику праці, такими, як веб-дизайнер, логіст, бариста та ін. Учні переглянули відеоролик по професіях. Також фахівець філії презентувала гостям онлайн-сервіси служби зайнятості, зокрема веб-базовану платформу “Моя професія: консультаційна мережа” Державної служби зайнятості з професійної орієнтації та розвитку кар’єри. Запровадження такого онлайн-сервісу, який дозволяє пройти психодіагностичне тестування та визначити індивідуальну специфіку структури здібностей учнів, дає можливість підвищити якість надання профорієнтаційних послуг, а учням – дізнатися більше про власні можливості, таланти, здібності, схильності, зробити правильно професійний вибір та уникнути помилок при професійному самовизначенні. Тому з 26 учасників заходу 10 зареєструвалися у веб-базованій платформі “Моя професія: консультаційна мережа” для проходження онлайн-тестування.
Назад до змісту