Жовтень - Путильський ЗЗСО

Перейти до контакту

Жовтень

Новини > 2019
31.10.2019

31 жовтня на базі Путильської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання методичного об’єднання вчителів іноземної мови на тему “Читання як вид мовленнєвої діяльності: нові підходи та методи навчання”.
Зі вступним словом до всіх присутніх звернулася методист районного методкабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Гончарюк І.Д., яка звернула увагу на психологічні аспекти навчання читанню.
Керівник районного методичного об’єднання вчителів англійської мови Софійчук С.Д. розповіла про традиційні та нові підходи до організації процесу читання, а керівник методичного об’єднання вчителів німецької мови Котельбан Т.В. звернула увагу на основні проблемні моменти при роботі з школярами молодшого шкільного віку.
Справжньою родзинкою засідання стала зустрічі з Климчук М.О., вчителькою англійської мови та музичного мистецтва Долишньошепітської ЗОШ, яка пройшла стажування в США, є тренером програми “Агенти змін” та призеркою конкурсу ‘‘Global Teacher Prize Ukraine – 2019”. Маріанна Олександрівна розповіла про підходи до організації навчання за океаном та у Фінляндії, яку вона нещодавно відвідала. Практичні поради та величезний обсяг цікавої та корисної інформації, якою вчителька поділилася з присутніми, стане у нагоді як молодим, так і досвідченим педагогам.
Завершилося засідання оглядом інтернет-джерел та методичної літератури.
25.10.2019

Шановні школярі!
З 26 жовтня по 04 листопада ви відпочиватимете на осінніх канікулах.
Ідучи на канікули, ПАМ'ЯТАЙТЕ:
 • Про дозвіл гуляти лише у призначених для цього місцях: на ігрових майданчиках, біля будинків, школи, у скверах і парках.
 • Про суворе дотримання правил дорожнього руху, про поведінку у транспорті, при посадці і висадці із транспорту.
 • Про дотримання правил протипожежної безпеки при користуванні електроприладами (телевізором, праскою, холодильником) та газом.
 • Про правила поведінки у місцях громадського перебування.
 • Про правила поведінки біля ліній електромереж, поблизу водоймищ, на воді та льоду, поряд із будівельними майданчиками, відкритими люками, біля відкритих вікон, на балконі, сходах тощо.
 • Про правила користування гострими, колючими предметами, ліками, протипожежним, сільськогосподарським, будівельним та іншим інвентарем.
 • Про необхідність мити руки перед вживанням їжі, після ігор, фізичної праці, відвідування туалету.
Категорично забороняється:
 • чіпати незнайомі і вибухонебезпечні предмети;
 • грати на проїжджій частині вулиці або поблизу неї;
 • відходити далеко від будинку, в якому мешкаєш;
 • обігрівати приміщення газом;
 • розпалювати вогнище;
 • лазити по деревах і дахах;
 • грати із чужими тваринами;
 • збирати незнайомі види грибів і ягід;
 • пити сиру воду;
 • самостійно виїжджати за місто, в ліс без супроводу дорослих (вчителів або батьків);
 • вступати у контакт та впускати у квартиру або будинок незнайомих людей;
 • перебувати на вулиці пізніше, ніж о 21.00.
ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я!
Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!
ПРИЄМНИХ ТА БЕЗПЕЧНИХ ВАМ КАНІКУЛ!!!
25.10.2019

З 21 по 25 жовтня в школі проходив тиждень інформатики. Школярі змагалися за звання “Володар клавіатури”, організували віртуальну виставку картин засобами програми Paint, створювали ребуси, взяли участь у конкурсі малюнків “Комп’ютер у моєму житті” та вікторині “Найрозумніший”.
Закінчився тиждень нагородженням переможців конкурсу “Байт”.
25.10.2019

Сьогодні, згідно з угодою про співробітництво, на екскурсію до НПП “Черемоський” завітали учні 5-Б класу Путильської ЗЗСО І-ІІІ ступенів разом з класним керівником Віщук М.Д.
Провідний фахівець з екологічної освіти Тонієвич І.М. ознайомила школярів з метою створення НПП “Черемоський”, основними завданнями, над виконанням яких працюють співробітники установи.
Провідний фахівець з рекреації Волощук В.В. продемонстрував відвідувачам еколого-туристичні маршрути НПП “Черемоський” та ознайомив їх з рекреаційною діяльністю Парку.
Заступник директора з наукової роботи-начальник науково-дослідного відділу Гребенщиков В.О. ознайомив дітей з різноманіттям грибів з території Парку, правилами їх збирання, особливостями формування фунгарію та його зберігання, молодший науковий співробітник Аксюк Л.М. розповіла школярам про особливості формування та зберігання гербарних зразків. Співробітники відділу презентували гостям туристичні путівники та інформаційні листівки.
Сподіваємось, що знайомство з діяльністю НПП “Черемоський” та його працівниками допоможе дітям навчитись цінувати красу та щедрість природи й усвідомити відповідальність кожного за її збереження.
25.10.2019

25 жовтня з 11-А класом вчителька історії Тимуш Г.Я., а з учнями 10-А класу працівники районної бібліотеки провели тематичну бесіду до 75 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Кондряк С.І. розповіла про внесок українців у перемогу над фашизмом та навела факти героїчної боротьби наших співвітчизників проти іноземних поневолювачів.
Ті роки лихоліття ніколи не струться у памяті людській, всім нам потрібно жити так, щоб такі чорні сторінки історії ніколи не повторилися знову.
24.10.2019

Сьогодні учні 4-А класу з класним керівником Петрик М.Ф. зібралися за круглим столом, щоб поговорити про людські чесноти.
Що потрібно робити, щоб вирости доброю людиною? Як виховувати в собі співчуття? Що таке милосердя? На ці та інші запитання школярі та їх вчителька намагалися знайти відповіді.
Четвертокласники «пакували» умовні рюкзаки позитивних рис та «викидали» у сміттєвий мішок все негативне, розповідали про добрі справи, обговорювали зміст казки про добро.
Школярі зробили висновок, якби кожна зла людина зробила на одну злу справу менше, а кожна добра на одну добру справу більше, наскільки світлішим стало б наше життя. Якби кожен, хто може, допоміг би хоча б одній конкретній людині, світ став би набагато кращим.Сьогодні учні 4-А класу з класним керівником Петрик М.Ф. зібралися за круглим столом, щоб поговорити про людські чесноти.
Що потрібно робити, щоб вирости доброю людиною? Як виховувати в собі співчуття? Що таке милосердя? На ці та інші запитання школярі та їх вчителька намагалися знайти відповіді.
Четвертокласники "пакували" умовні рюкзаки позитивних рис та "викидали" у сміттєвий мішок все негативне, розповідали про добрі справи, обговорювали зміст казки про добро.
Школярі зробили висновок, якби кожна зла людина зробила на одну злу справу менше, а кожна добра на одну добру справу більше, наскільки світлішим стало б наше життя. Якби кожен, хто може, допоміг би хоча б одній конкретній людині, світ став би набагато кращим.
22.10.2019

Здоров’я – це найвище благо, дароване людині Природою. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим. На жаль, досить часто ми бездумно розтринькуємо цей подарунок, забуваючи, що втратити здоров’я легко, а повернути – дуже важко, інколи неможливо.
22 жовтня відділом еколого-освітньої роботи та рекреації проведено заняття для учнів 5-В класу “Здорове харчування – здорова нація”. Метою заняття було узагальнити знання учнів про складові компоненти їжі, про корисну їжу та її позитивний вплив на збереження і зміцнення здоров’я дорослих і дітей. Учні переглянули презентацію, взяли участь у експерименті, в ігровій формі закріпили здобуті знання та самостійно склали піраміду правильного харчування.
Закінчилося заняття сучасною дитячою руханкою, адже всім відомо,що рух – це життя та здоров’я.
18.10.2019

18 жовтня відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми.
День започаткований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації.
Нині щороку жертвами цього злочину стають близько 2 млн. осіб, причому третина з них – діти.
Саме тому обговорювати цю проблему потрібно починати зі шкільної лави. Класні керівники провели бесіди на дану тему, а соціальний педагог Віщук М.Д. організувала перегляд документального фільму “Життя на продаж”, роль ведучої в якому виконала популярна співачка Джамала. Завдяки відтворенню реальних подій та справжнім свідченням жертв, фільм показує глядачам страшні подробиці торгівлі людьми. Кінострічка вчить молодь, як можна уникнути небезпек, обираючи роботу за кордоном, адже на сьогодні Україна є однією з основних країн постраждалих від сучасного рабства (трудової експлуатації) в Європі.
17.10.2019

Сьогодні класний керівник Мацькан М.З. та учні 6-А класу запросили всіх бажаючих на відкриту годину спілкування “Добро починається з мене”.
Чотири творчі групи: “Фантазери”, “Мислителі”, “Літератори” та “Психологи” обговорювали питання людських стосунків та роль доброти у житті людини.
Юні школярі жваво дискутували, згуртовано працювали під час експерименту та творили гарний настрій за допомогою підручних засобів. Зробити цей світ трішечки добрішим та світлішим може кожен. Треба тільки дуже захотіти.
11.10.2019

Вже стало традиційним у Путильській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів напередодні Дня українського козацтва та Дня захисника України вшановувати тих, хто боронив та боронить рідну країну.
Учні привітали зі святом учасників бойових дій, які воювали на сході України. Учасники АТО зустрілися зі старшокласниками, були присутні на урочистій шкільній лінійці.
Вчитель Захисту Вітчизни та вчителі історії організували перегляд фільмів на патріотичну тематику, а шкільна бібліотекарка Лахман І.М. оформила тематичну виставку. Учні початкових класів змагалися у конкурсі патріотичної пісні. Класні керівники 5-11 класів провели тематичні години спілкування (“Сторінками історії”, “Ви в серцях наших назавжди”, “А ми тую козацькую славу збережемо”) та урок мужності “Вклоняємось доземно всім солдатам”.
Кульмінацією тижня стало свято “Посвята у козачата”.
У святі взяли участь всі рої школи, а шкільний отаман керував ходом усього дійства. Перед посвятою юні козачата ознайомились із життям козаків, їх заповідями, побутом та звичаями, що панували на Запорізькій Січі, а потім продемонстрували свої знання.
Та найбільшим випробуванням для маленьких школярів були змагання. Учні активно змагалися, щоб довести всім, що вони можуть називатися козаками. Подолавши всі випробовування, пройшовши всі перешкоди, наших наймолодших друзів прийняли до лав козачат та вручили їм символічні грамоти.
Вступаючи до лав козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, школярі урочисто поклялись, що вивчатимуть історію і традиції українського народу, готуватимуть себе розумово, фізично і морально, щоб чесно і віддано служити українському народу в ім’я становлення нашої незалежності та процвітання.
08.10.2019

Сьогодні до нашої школи завітала мобільна консультативна група в складі інспектора ГУНП в Чернівецькій області Тетяни Бєлокуренко, директора Чернівецького обласного центру соціально-психологічної допомоги Анатолія Хоміка, практичного психолога ЧОЦСССДМ Мирослави Ткачук, лікаря-психолога Чернівецького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Вероніки Остапчук.
Тетяна Бєлокуренко розповіла, до яких порушень найбільш схильні діти та підлітки, а також надала практичні рекомендації, як убезпечити молодь від негативного впливу соцмереж, спиртних та наркотичних засобів, повідомила про відповідальність, яку понесуть неповнолітні та їх батьки за вчинення адміністративного та кримінального правопорушення, а також, як не стати жертвою булінгу.
Школярам розповіли про природу виникнення та способи уникнення конфліктних ситуацій в сім’ї, наслідки насильства в родині та надали практичні психологічні поради, як покращити клімат в родині.
Вероніка Добровольська надала медико-психологічну консультацію щодо причин зараження, методів виявлення та профілактики СНІДу серед дітей та молоді.
Захід відбувся у формі живого діалогу, де школярі могли отримати відповіді на свої запитання, а також поради фахівців з актуальних проблем.
04.10.2019

Професійне Міжнародне свято працівників освіти було засновано ЮНЕСКО в 1994 році. Нагадаємо, що Всесвітній день вчителя святкують 5 жовтня. В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначається в першу неділю жовтня.
Свято “День вчителя” в жовтні відзначають в Узбекистані – 1 жовтня; в Пакистані спільно зі Світовим святом; на Шрі-Ланці - 6 жовтня; в Лаосі, Білорусі, Киргизстані, Латвії, Україні відзначається в першу неділю жовтня; Національний день освіти – свято Польщі відзначається 14 жовтня; День вчителя в Бразилії відзначається 15 жовтня; в Чилі відзначається 16 жовтня; в Австралії відзначають в останню п’ятницю в жовтні. Це далеко не повний список.
Професійне свято вчителів поважають в усьому світі і кожній культурі. Наприклад, це свято вересня в Індії, Сінгапурі, Гонконзі і КНР, в Аргентині, в Гондурасі, в Брунеї, на Тайвані.
Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони навчають і виховують понад мільйон дошкільнят, навчають більше п’яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.
Зі святом, шановні педагоги! Витримки Вам, терпіння, наснаги, здоров’я, вдячних учнів та розуміючих батьків!
04.10.2019

4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, який проходив у Флоренції в 1931 році, було прийнято рішення про відзначення Всесвітнього дня захисту тварин. Товариства захисту тварин багатьох країн світу заявили про готовність організовувати масові заходи для захисту довкілля, підвищення активності в захисті братів наших менших.
Наша країна не залишається осторонь цього важливого питання і щороку проводить акції на захист тварин.
2-4 жовтня за ініціативи Фонду “Щаслива лапа” та підтримки МОН України в школах пройшов «II Всеукраїнського уроку доброти» про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.
Наша школа взяла участь у цьому конкурсі і долучилася до встановлення нового Національного рекорду України Найбільша кількість уроків добра”.
На заняттях, які були проведені у кожному класі, вчителі проводили вікторини та конкурси, обговорювали з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження.
03.10.2019

3 жовтня до Міжнародного дня спостереження за птахами провідним фахівцем з екологічної освіти І.М. Тонієвич та науковим співробітником Д.І. Юзик НПП “Черемошський” проведено заняття “Птахи – краса Землі” для учнів 3-Б класу.
Метою заняття було навчити учнів розрізняти зимуючих птахів від перелітних, вивчити та закріпити будову тіла птаха, формувати узагальнене поняття про зимуючих птахів.
Сподіваємося, що після почутого, учні будуть проявляти активне співчуття до зимуючих птахів, бажання надавати їм посильну допомогу, адже, користь, яку приносять птахи людям, надзвичайно важлива.
01.10.2019

Другий місяць осені починається з особливої дати.
1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН. А в Україні це також і День ветерана.
Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.
Учні нашої школи відвідали престарілих та самотніх людей, ветеранів педагогічної праці, привітали та надали необхідну допомогу по господарству. Проте, для більшості з них найголовнішим є спілкування та відчуття того, що про них пам’ятають і не забувають.
Пам’ятаймо і надалі про свій невідплатний борг перед ветеранами та громадянами поважного віку. Робитимемо все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу.
Назад до змісту